MCC Senem Eğilmezer

Haziran 1985’te İzmir’de doğdum. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite yıllarım İzmir’de geçti. Üniversite öğrencisiyken evlenme kararı alıp, okulumu dondurdum. 2006 yılında eşim İnşaat Mühendisliği’nden yeni mezun olmus çiçeği burnunda bir mühendisti.  Evlenip eşimin işi için Türkmenistan’a gittik ve ben hayatın şimdi başladığını yeni yeni anlarken, 2008 yılında kızımı dünyaya getirdim. 

Farklı ülkelerde, yeni yeni insanlar, yeni yeni tatlar hayatıma girmeye başladıkça, yeni hayatların hikayelerini dinlemek bana keyif veriyordu ve o zaman anladım ki benim durmamam gerekiyor. “İnsanlara bilinçli olarak nasıl yardım ederim? Onların hayatlarına nasıl dokunurum?” kararı ile bir yola girdim psikoloji ve koçluk üzerine araştırmalarımı birleştirip, kendimi hem eğitim, hem sertifika programları ile taçlandırmaya başladım. Bir çok kurumdan, bir çok psikologtan eğitimler aldım. 

2015 yılında oğlumu dünyaya getirdim ve ikinci defa anne oldum. O yıllar eşimle birlikte koçluk eğitimlerini arttırma kararı aldık. Eşimin işi sebebiyle, yıllar içerisinde bir çok ülkede, bir çok şehirde yaşadık. Psikoloji bölümünden mezun oldum. Ben hayat sıralamasını tersten yaşayan ve bir çok anneye ilham olacak bir anneyim. İnandim, vazgeçmedim ve gelişmeye devam ettim. 

Şimdi sağımda ondört yaşında kızım, solumda ise yedi yaşında oğlum. Her anlarını kaçırmadan doya doya yaşadım. Bu saatten sonra olmaz diyenler için, bal gibi olur. Ben sizlere ilham olmak için ICF’ten MCC (Master Serfikalı Koç) ünvanli eğitmen olarak ICE Academia’yı kurdum…

Hayatı ertelemeyin, birlikte keşfedeceğimiz en eğlenceli alan, sınırınızın siz nereyi isterseniz orası olduğu olacak! Size dünyadaki en değerli şeyi “SİZİ” vaad ediyorum.