Reshad Ibrahimov

Rəşad İbrahimov,

Eğitim Koordinatörü, Basın Sekreteri

Rəşad İbrahimov, 1977 yılında Bakü'de doğdu. Ortaokulu tamamladıktan sonra eğitimine Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi'nde devam etti ve buradan yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. İktisatçı olmasına rağmen, dil ve edebiyata olan ilgisi onu medyaya yönlendirdi. Bu nedenle, Rəşad İbrahimov gazete, televizyon, çeşitli dergiler ve internet sitelerinde uzun yıllar çalıştı.

Yazarlık, hitabet becerileri ve ekonomi alanındaki eğitimi, daha sonra halkla ilişkiler ve pazarlama alanlarında çalışması için ona olanak sağladı. "Akkord", "Silk Way", "İtaldizayn", "Palmalı" gibi önemli holding şirketlerinde çalışan Rəşad İbrahimov, bir dizi önemli projenin planlanmasına ve hayata geçirilmesine yakından katıldı.

İnsanlarla kurduğu iletişim üzerine kurulu 20 yıllık iş hayatından sonra, hala favori mesleğini bulamadığını fark eden Rəşad İbrahimov, internet sitelerinden birinde koçluk kavramıyla tanışır. Bu alanın temellerini, iş prensiplerini ve mekanizmalarını öğrendikten sonra, "Ben bir koç olmalıyım!" kararını verir. Bu kararın temel bir dayanağı vardır - insanların mutlu olmalarına yardımcı olmak. Ama nasıl?

Hızlı bir araştırma, Azerbaycan'da faaliyet gösteren ve ICF'in (Uluslararası Koçluk Federasyonu) akreditasyonundan geçmiş tek ve ilk kurumun "ICE Uluslararası Eğitim Koçluğu Akademisi" olduğunu ortaya koyar. Bu, "International Coaching Education Academia"dir. Bu nedenle, hemen akademide eğitim almaya karar verilir. Akademinin MCC sertifikalı koçlarının 174 saatlik diploma programını başarıyla tamamlayan Rəşad İbrahimov, şu anda bu kurumda eğitim koordinatörü ve basın sekreteri olarak görev yapıyor, akademinin profesyonel ekibinin desteğiyle Azerbaycan'da koçluğun yayılmasında aktif bir rol oynuyor.