PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMLERİ

 

Projenin fikir aşamasından itibaren, projenin değer üretimiyle ilgili tüm süreçlerinde; proje yönetime dair tüm bilgiler (kapsam, zaman, maliyet, kalite yönetimi vb.) ve ekip içi iletişim ve liderlik yetkinlikleri, takım olma yetenekleri, proje yönetişim süreçleri başta olmak üzere gerekli olan bütün proje yönetimi yetkinliklerinizi iyileştirmek ve geliştirmek üzere proje yönetimi eğitimlerimizi sunuyoruz. Bu eğitimlerle sadece teknik bilginize değil liderlik ve iş-strateji yönetim yetkinliklerinize de katkı sağlamayı hedefliyoruz.

International Coaching Education Academia, Azerbaycan'da gerçekleştireceği Proje Yönetim Eğitimleri'nde Liderler ve Projeler Platformu, (PMI-ATP®)  ile işbirliği yapmaktadır.

 

Hangi eğitim sizin için daha uygun?

Proje yönetim yetkinliğinizi arttırmak isteyen bir kuruluş iseniz ihtiyaç duyduğunuz konularda size özel oluşturulan içeriklerle PMI® Yaklaşımları ile Temel Proje Yönetimi Eğitimi

Süreç bazlı proje yönetiminde gelişmek ve CAPM® sertifikasyonu sınavına hazırlanmak üzere, temel proje yönetimi eğitiminde ileri düzeyde bilgi edinmek isteyen bir kuruluş iseniz PMBOK® V6 Süreç Tabanlı Proje Yönetimi ve PMI-CAPM® Hazırlık Eğitimi


PMP sertifikasyonu hedefleyen bir kuruluş ya da birey iseniz PMI® onaylı içeriğimiz PMP Sertifikasyon Hazırlık Eğitimi sizin için uygun olacaktır.

 

PMI® Yaklaşımları ile Temel Proje Yönetimi Eğitimi

Eğitim süresi: 2 Gün

Eğitim düzenlenme şekli: Kapalı (kurumsal) grup

Kapalı (kurumsal) eğitimlerimizin tarihi ilgili kurumla beraber planlanmaktadır.

Kimler katılmalı?

Proje yönetimi kurumsal olgunluğunuzu geliştirme niyetindeyseniz ve proje yönetiminde yer alan personelinizin, takımınızın gelişmesini hedefliyorsanız bu eğitim size uygun olacaktır.

Eğitim kazanımları nelerdir?

Tüm takımınızın, iç ve dış proje paydaşlarınızın aynı dili konuşmasını sağlar.
Edinilen bilgiler uygulandığında, proje başlatma, yapma, yönetme tecrübeniz artar, verimli ve kaliteli iş süreçlerinizin oluşmasına zemin hazırlar.
Projelerin başarıyla yönetilme ve tamamlanma imkânı ve ihtimali artar.
Proje yönetim olgunluğunda artış sağlanır.
Projenin, değişiklikler de dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlarına atik ve yerinde cevap verebilir duruma gelmenize yardımcı olur.
Projelerinizde israf oranını azaltmak ve proje başarınızı arttırmada, proje yönetimi, iş analizi yaklaşımları ve hibrit yöntemlerin kullanılmasının ve dijitalleşmenin israfı ne kadar azalttığı ve projeleri ne kadar etkin hale getirdiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Proje yönetimi eğitimi dokümanları nelerdir?

Eğitim boyunca kullanılan sunum kitapçığı ve proje yönetimi şablonları katılımcılara ulaştırılmaktadır.

Eğitim içeriği nedir?

Genel Giriş 
Proje Yönetiminin Genel Çerçevesi ve Temel Kavramları
Proje Yönetimi Bilgi Alanları
Projeyi Başlatma ve Planlama
Projenin Yürütülmesi, İzlenme & Değerlendirilmesi ve Kapanışı
Proje Kalite Yönetimi
Proje Risk Yönetimi
Proje Paydaş Yönetimi
Proje Tedarik Yönetimi
Proje Yönetimi, Yönetişimi, İletişimi ve Terziliği
Takım Geliştirme ve Güçlendirme
Senaryo Üzerinden Uygulama 
Kurumsal Proje Yönetimi Süreçlerinin İncelenmesi

 

PMBOK® V6 Süreç Tabanlı Proje Yönetimi ve PMI-CAPM® Hazırlık Eğitimi

Eğitim düzenlenme şekli: Kapalı (kurumsal) grup veya kayıtlı (çevrim dışı) eğitim

Kapalı (kurumsal) eğitimlerimiz kurum isteğine göre, canlı ve uzaktan veya yüz yüze olarak (yüz yüze eğitim talepleri, mevcut Covid salgın süreci değerlendirilerek uygunluğa göre) yapılabilmekte ve eğitim tarihi ilgili kurumla beraber planlanmaktadır. Aynı zamanda, PMBOK® V6 Süreç Tabanlı Proje Yönetimi ve PMI – CAPM® Hazırlık Eğitimi, kayıtlı (çevrim dışı) olarak da kuruluşlara ve bireylere sağlanmaktadır.

 

PMBOK® V6 Süreç Tabanlı Proje Yönetimi ve PMI – CAPM® Hazırlık Eğitimi;

Kapalı (kurumsal) eğitimlerimizde ise canlı-uzaktan veya yüz yüze-35 saat olarak verilmektedir.

 

Bu eğitim ile,
Süreç tabanlı proje yönetimi bilgisini sunmanın yanı sıra, CAPM® (Certified Associate Project Manager) sertifikasyon sınavına yönelik ön koşulu da sağlamaktadır.
PMBOK® V6 Süreç Tabanlı Proje Yönetimi ve PMI – CAPM® Hazırlık Eğitimi, proje yönetimi olgunluğu geliştirmek için, proje yönetiminde temel ve orta seviye yetkinliğe sahip takım üyelerinin; proje yönetimi yaklaşım, yetkinlik, araç ve tekniklerini öğrenmesini sağlamak açısından etkili bir içeriğe sahiptir.
PMBOK® V6 temel bilgisi üzerine geliştirilen eğitim içeriği PMP® Sertifikasyon sınavı hazırlığı için kullanılamamakla birlikte, PMP® hedefleyen personel için ön bilgi açısından kullanılabilmektedir. (PMI®, 2021 yılındaki yeni düzenlemeler ile hem eğitim içeriğini farklılaştırmış, hem de asenkron eğitimlerin PMP® Sertifikasyonu için gereken eğitim ön koşulunu sağlamayacağını ilan etmiştir.)

Kimler katılmalı?

Proje yönetimi kurumsal olgunluğunu geliştirmek niyetindeyseniz ve proje yönetiminde yer alan personelinizin, ekibinizin gelişmesini hedefliyorsanız veya PMI – CAPM® sınavına hazırlanıyorsanız bu eğitim size uygun olacaktır.

Eğitim kazanımları nelerdir?

Tüm takımınızın, iç ve dış proje paydaşlarınızın aynı dili konuşmasını sağlar.
Edinilen bilgiler uygulandığında, proje başlatma, yapma, yönetme tecrübeniz artar ve verimli ve kaliteli iş süreçlerinizin oluşmasına zemin hazırlar.
Projelerin başarıyla yönetilme ve tamamlanma imkânı ve ihtimali artar.
Proje yönetim olgunluğunda artış sağlanır.
Projenin, değişiklikler de dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlarına atik ve yerinde cevap verebilir duruma gelmenize yardımcı olur.
Projelerinizde israf oranını azaltmak ve proje başarınızı arttırmada, proje yönetimi, iş analizi yaklaşımları ve hibrit yöntemlerin kullanılmasının ve dijitalleşmenin israfı ne kadar azalttığı ve projeleri ne kadar etkin hale getirdiği kaçınılmaz bir gerçektir.

PMI-ATP ®️ (Authorized Training Partner) bir kuruluş olarak, eğitimlerini bizden alan katılımcılarımız için PMI sertifikasyon sınav ücretlerinde indirim sağlayabilmekteyiz. Sınav indirimi sağlanabilmesi için PMI üyeliğinizi almış olmanız gerekmektedir. PMI üyeliği + CAPM sertifikasyon sınav ücreti toplam 364 USD iken, size sağlayacağımız indirim ile toplam 325 USD’ye inmektedir. Tüm sertifikasyonlar için indirim tablosunu sayfa altında bulabilirsiniz.

Eğitim dokümanları nelerdir?

Katılımcılara eğitimde kullanılan sunumlar, proje yönetimi şablonları ulaştırılmaktadır.

Eğitim içeriği nedir?

Giriş
Proje Yönetimi Süreç Grupları ve Bilgi Alanları
Proje Entegrasyon Yönetimi
Proje Kapsam Yönetimi
Proje Zaman Yönetimi
Proje Maliyet Yönetimi
Proje Kalite Yönetimi
Proje Kaynak Yönetimi
Proje İletişim Yönetimi
Proje Risk Yönetimi
Proje Tedarik Yönetimi
Proje Paydaş Yönetimi

 

PMP® Sertifikasyon Hazırlık Eğitimi

Eğitim süresi: 6 gün / 42 saat

Eğitim düzenlenme şekli: Hem genel katılıma açık sınıf hem de kapalı (kurumsal) grup

Genel katılıma açık sınıflarımız her ay, hafta sonları canlı ve uzaktan olarak gerçekleştirilmektedir. Kapalı (kurumsal) eğitimlerimiz kurum isteğine göre, canlı ve uzaktan veya yüz yüze olarak (yüz yüze eğitim talepleri, mevcut Covid salgın süreci değerlendirilerek uygunluğa göre) yapılabilmekte ve eğitim tarihi ilgili kurumla beraber planlanmaktadır.

Eğitim faaliyetlerimizi Premier PMI-ATP® (Autorized Traning Partner) / Yetkili Eğitim Ortağı olarak yürütüyoruz. ATP® ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Premier PMI-ATP ®️ (Authorized Training Partner) bir kuruluş olarak, PMP hazırlık eğitimlerini bizden almanızın sağlayacağı 6 temel avantaj:  

  • Doğrudan PMI tarafından geliştirilmiş eğitim içeriği,
  • PMI tarafından geliştirilmiş ve gerçek PMP Sınav sorularına çok yakın tarz ve içerikteki toplam 315 “Klonlanmış Soru”ya (Cloned Questions) erişim 
  • PMI tarafından onaylanmış eğitmenler 
  • PMP Sertifikasyon sınavında indirim (Sınav ücreti 555 USD’dir, ancak PMI üyeliği ve sınavı birlikte aldığınızda ikisi toplam 544 USD tutmaktadır. Eğitiminizi bizden aldıktan ve PMI üyeliğiniğinizi de aldıktan sonra size sağlayacağımız bir kod ile hepsinin toplam maliyeti 473 USD’ye gerilemektedir. 
  • Eğitiminiz sonrasında da sınavla ilgili güncellemelerin paylaşılmaya devam edilmesi
  • Sınav başvurusu sırasında destek

(“Liderler ve Projeler Platformu”, Hemosoft Bilişim ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.’nin lisans haklarına sahip olduğu markasıdır ve proje yönetimiyle ilgili eğitimlerini bu marka çatısında gerçekleştirir. Hemosoft Bilişim ve Eğitim Hizmetleri A.Ş., PMP® ve DA® Sertifikasyon eğitimlerini Premier  PMI – ATP (Authorized Training Partner) olarak gerçekleştirir. ATP | Project Management Institute (pmi.org) bağlantısından PMI – ATP’lerini görebilirsiniz.)

Uzaktan eğitimlerimiz Zoom veya MS Teams üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu platform üzerinden, interaktif bir şekilde eğitmenimizin paylaşımlarını dinleyerek, anlık olarak sözlü ve yazılı sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Kimler katılmalı?

En az üç yıllık proje yönetimi deneyimi olan ve PMP sertifikasyonunu hedefleyen herkes.

*PMI® tarafından sağlanan 35 saatlik eğitim içeriğine ek olarak, Liderler ve Projeler Platformu tarafından geliştirilen klasik ve çevik temel proje yönetimi içeriği ile eğitimimiz 42 saat olarak verilmektedir.

Eğitim kazanımları nelerdir?

PMP sertifikasyon sınavı için ihtiyaç duyulan tüm bilginin yanı sıra, sınav başvuru ve hazırlık süreçleri konusunda bilgi ve yönlendirme, sınav hazırlık soruları ve çözümlerinde dikkat edilecek konularda bilgi ve yönlendirme edinmenizi, ayrıca sınavınızı takvimleyip alana kadar ihtiyaç duyduğunuz noktalarda destek sağlıyoruz.

Eğitim dokümanları nelerdir?

Eğitim materyallerinin bir kısmı PMI® tarafından, bir kısmı da Liderler ve Projeler Platformu tarafından sağlanmaktadır.

  1. PMI® tarafından;

Öğrenci El Kitabı (400+ sayfa)
Dersler
Bölüm sonu açıklamaları
108 soruluk çözümlü soru seti
Ders Videoları
Proje Yöneticisi Kontrol Listesi
Doğrudan sağlanan içerik ve materyal dili İngilizcedir. Katılımcılar kendilerine ulaştırılacak erişim kodları ile PMI® yönetimindeki platform üzerinden materyallere erişecektir.

  1. Liderler ve Projeler Platformu tarafından;

Klasik ve Çevik Temel Proje Yönetimi Eğitim içerik sunumu(Genel katılıma açık sınıf eğitimlerimizde eğitim materyal dili İngilizcedir, eğitmenlerimiz Türkçe konuşarak ilerlemektedir, kurumsal eğitimlerimizde eğitim materyal dili İngilizce ya da Türkçe olarak düzenlenebilir.)
İçeriği PMI®’dan sağlanan ve sadece ATP’ ler ile paylaşılan ve Liderler ve Projeler Platformu tarafından gözden geçirilen 315 soruluk Cloned Questions çözümlü soru seti
Proje Yönetimi Şablonları
Gerekli Kılavuz Belgeler

PMP Sertifikasyon Sınavı İçeriği (2 Ocak 2021’den itibaren)

Eğitimlerimiz mevcut sınav değişikliklerine uygun ve PMI® tarafından hazırlanmış eğitim içeriğine göre gerçekleşmektedir.

Güncel sınav sisteminde;

Sorular 3 temel alan kapsamındadır. Alanlar ve soru ağırlıkları: İnsanlar – People %42, Süreçler – Process %50, İş çevresi – Business Environment %8.
Geleneksel proje ömür döngülerinin yanında %50 ağırlıklı olarak agile ve hibrit ömür döngülerine dair sorular yer almaktadır.
İnsan odaklı yaklaşım, liderlik, otonom ekipler ön plandadır.
Çevik yönetime dair teknikler yer almaktadır.
Süreçlerden ziyade ilke odaklı bir yaklaşımla ilerlenmektedir (Process versus Principles).

PMI Sertifikasyon Sınavlarında Sağlayabileceğimiz İndirimler

PMI-ATP ®️ (Authorized Training Partner) bir kuruluş olarak, eğitimlerini bizden alan katılımcılarımız için PMI sertifikasyon sınav ücretlerinde indirim sağlayabilmekteyiz.

PMI Üyeliği / Temel Sınav Paketleri
  PMP CAPM ACP PMI-RMP PMI-PBA
Üyelik Ücreti 139 $ 139 $ 139 $ 139 $ 139 $
Sınav Ücreti (Üyeler) 405 $ 225 $ 435 $ 520 $ 405 $
Liste Fiyatı 544 $ 364 $ 574 $ 659 $ 544 $
ATP İndirimi 71 $ 39 $ 76 $ 91 $ 71 $
ATP Fiyatı 473 $ 325 $ 498 $ 568 $ 473 $